Oprocentowanie

Oto lista, dzięki której poznacie wszystkie lokaty i konta oszczędnościowe dostępne dla klientów BGŻ Optima.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych BGŻ Optima

BGŻ Optima oferuje inne oprocentowanie dla nowo otwartych kont oszczędnościowych i inne dla klientów już posiadających rachunek w Optimie.

Na dzień dzisiejszy nowo otwierane konta BGŻ Optima są oprocentowane na 4% w skali roku- stan od dnia 11/07/2013 (aktualne oprocentowanie tutaj).

Oprocentowanie lokat BGŻ Optima

Najwyżej oprocentowaną lokatą w BGŻ Optima jest promocyjna lokata bezkarna, którą można uruchomić tylko podczas zakładania nowego rachunku w Optimie. Na dzień dzisiejszy oprocentowana jest ona na 4,3%, przy czym odsetki nie przepadają, gdy zerwiemy lokatę przed czasem.

Standardowe lokaty BGŻ Optima, dostępne dla klientów posiadających już rachunek oprocentowane są znacznie niżej i tak:

  1. 3-miesięczna standardowa lokata- 3% w skali roku
  2. 12-miesięczna standardowa lokata- 3,3% w skali roku
  3. 24-miesięczna standardowa lokata- 3,3% w skali roku

Lokata z funduszem umożliwia ulokowanie środków na 3 miesiące i oprocentowanie ich na aż 7% w skali roku. Warunkiem wysokiego oprocentowania lokaty jest ulokowanie minimum 3 tysięcy złotych w jednym z funduszy inwestycyjnych. Tutaj uwaga, że fundusze mogą wypracować dodatkowy zysk, ale nie mamy na to gwarancji.
Lokata elastyczna to 6- miesięczna lokata oprocentowana na 3,2% (aktualne oprocentowanie tutaj). Na lokacie elastycznej otrzymamy pełną wypłatę wypracowanych środków, jeśli w okresie 6 miesięcy nie zerwiemy lokaty. Jeśli środki pobierzemy wcześniej, zostanie nam wypłacone oprocentowanie w wysokości 2,9% za okres trwania lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz